Ziemeļkoreja veikusi kārtējo ballistiskās raķetes izmēģinājumu
Publicēts 15. septembrī, 2017.
Neraugoties uz tai piemērotajam sankcijām un spiedienu no ASV, Ziemeļkoreja turpina veikt ballistisko raķešu izmēģinājumus.

Savu jaunāko izmēģinājumu Ziemeļkoreja veikusi piektdienas, 15. septembra, rīta. Vidēja darbības rādiusa ballistiskā raķete pārlidoja Japānas ziemeļu salai Hokaido un piezemējās Klusajā okeānā apmēram divus tūkstošus kilometrus no valsts robežas.

Dienvidkorejas Aizsardzības ministrijas rīcībā ir informācija, ka raķete palaista no poligona galvaspilsētas Phenjanas apkaimē un nolidojusi apmēram 3700 kilometrus un sasniegusi maksimālo 770 kilometrus.

Japānas valdība nosoda oficiālās Phenjanas agresīvo rīcību un pieprasa šo jautājumu kārtējo reizi izskatīt Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomē.

"Pienācis laiks starptautiskajai sabiedrībai vienoties par kopīgu rīcību. Ir skaidrs, ka pilnībā jāīsteno pieņemtais lēmums par sankcijām, un Ziemeļkorejai jāsaprot, ka tai nebūs nākotnes, ja tā turpinās šo politiku,” pauda Japānas premjerministrs Sindzo Abe.

Jau vēstīts, ka šonedēļ ANO Drošības padome noteica papildu sankcijas pret Ziemeļkoreju saistībā ar tās veikto kodolieroču izmēģinājumu.

Par jaunajām sankcijām balsoja visas 15 Drošības padomes dalībvalstis, arī Krievija un Ķīna.

Jaunā rezolūcija paredz aizliegumu importēt Ziemeļkorejas tekstilizstrādājumus, piegādāt tai dabasgāzi, nosaka griestus pārstrādāto naftas produktu piegādēm un ierobežo naftas piegādi pašreizējā apjomā. Tāpat aizliegts izsniegt jaunas darba vīzas ziemeļkorejiešu viesstrādnieku nodarbināšanai, kā arī aicināts valstīm ziņot par datumu, kad Ziemeļkorejas viesstrādnieki vairs netiks nodarbināti.

Sankcijas ietver arī kuģu pārmeklēšanu, ja pastāv aizdomas, ka tie transportē kravu, ko aizliegušas Apvienotās Nācijas. Tomēr vispirms ir jāgūst kuģa karoga valsts piekrišana. Sākotnējais rezolūcijas projekts paredzēja šādu kuģu pārmeklēšanu ar spēku, tomēr turpmāko sarunu gaitā šī prasība tika atmesta.

Kopš Ziemeļkoreja 2006.gadā pirmo reizi veica atombumbas izmēģinājumu, šī ir jau astotā reize, kad tai piemērotas sankcijas.

Reģiona valstu aplēses par ūdeņraža bumbas izmēģinājuma jaudu atšķiras – Dienvidkoreja lēš, ka tās bija 50 kilotonnas, bet Japāna, ka 160. ASV speciālisti Džona Hopkinsa universitātes tīmekļa vietnē “38 North” tagad paziņojuši par vēl daudz lielākām jaudas aplēsēm – 250 kilotonnām. Tā ir 16 reizes lielāka jauda nekā ASV Hirošimai uzmestā atombumba 2.pasaules kara noslēgumā.

Foto:(stephan)/https://www.flickr.com/photos/fljckr//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: