Viena no svarīgākajām Jaungada svētku sastāvdaļām – piparkūkas
Publicēts 30. decembrī, 2017.
Ir pienācis gada skaistākais laiks, vien soļa attālumā ir garās brīvdienas, Ziemassvētki un Jaunais gads, kas tradicionāli tiek pavadīti ģimenes lokā gan pušķojot eglīti, gan saiņojot dāvanas, gan cepot piparkūkas. Tas ir saliedēšanās un kopā būšanas laiks, kad sirsnīgos smieklus papildina garda ēdiena smarža.

Kā viens no svarīgākajiem procesiem ir piparkūku cepšana, bez kurām šie svētki nav iedomājami. Šajā procesā  var iesaistīties gan lieli, gan mazi. Ikviens var piparkūkas veidot pēc savas fantāzijas un vēlmēm – tas var būt gan cietas, gan mīkstas, ar vai bez glazūras, sirsniņu vai zvaigznīšu formā, bet neatņemams ir prieks, ko rada šis process

„Piparkūku cepšana un ēšana ir viena no Ziemassvētku un Jaungada skaistākajām tradīcijām, kas rada sirdī īpašu prieku. Kraukšķinot šos svētku gardumus, var pārrunāt, kāds kuram ir sanācis iepriekšējais gads, ko gribēja sasniegt un ko sasniedza, var ļaut vaļu svētku fantāzijai, kā arī piparkūkas ir lieliska ideja dāvanai. Tās nemaksā daudz, tomēr var piemeklēt attiecīgo piparkūku konkrētajam cilvēkam – draugam, mammai, kolēģiem,” stāsta “Vidzemes maiznīcas” valdes priekšsēdētāja Ligita Liepiņa – Eglīte.

Tāpat Liepiņa – Eglīte informē, ka iegādājoties mīklu gan der pievērst uzmanību tās krāsai – gaišāka mīkla ir maigāka, bet tumšāka – spēcīgāka un asāka. Gatavā piparkūku mīkla ir ērts veids, kā ietaupīt laiku un kopā ar ģimeni ļauties priekam un svētku kņadai, kuru nodrošina piparkūku vīriņu vai jebkuras citas figūriņas gatavošana, savukārt, ja kopā pavadīšanas laiks ir paredzēts kādām citām aktivitātēm, tad var iegādāties gatavās “Vidzemes maiznīcas” piparkūkas, kas tāpat tiek gatavotas ar rūpību un mīlestību un radīs to īpašo svētku sajūtu.

Viņa pauž gandarījumu, ka iedzīvotāji arvien biežāk novērtē vietējos ražotājus un uzticas to profesionalitātei un vietējo produktu pievienotajai vērtībai, par ko liecina pieaugošais pieprasījums pēc piparkūkām un to mīklas. Cilvēki uzticas vietējiem ražojumiem, kas vienmēr nodrošina attiecīgo kvalitāti un garšu, kā arī nesatur ķīmiskas sastāvdaļas.

Liepiņa – Eglīte novēl priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu un novēl, lai katrā mājā jūtama piparkūku smarža un ģimeniska mīlestība!


Komentāri (1)
Kitija: Manuprāt labākas piparkūkas uz jebkura svētku galda ir pašceptas ģimenes lokā...tas padara svētkus īpaši mīļus un apvieno savus radiniekus!
07/02/2018 08:15
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: