Veselības iestādes gatavojas gripas sezonai
Publicēts 6. janvārī, 2012.
Lai arī pagaidām ar gripu saslimušo cilvēku skaits ir mazāks nekā attiecīgā laika periodā pirms gada, gaidāmā laika apstākļu maiņa, sals un prognozes par gripas vīrusa iespējamu izplatību liek ārstniecības iestādēm aktīvi gatavoties gripas sezonai, sagatavojot telpas un darbības scenāriju.

Ar katru dienu vīrusu izplatības risks palielinās. Ja pagaidām gripas izplatība ir tikai sporādiska, tad tuvākajā laikā situācija var kļūt nopietnāka. Šobrīd jau novēroti vairāki gripas saslimšanas gadījumi cilvēkiem, kas iebraukuši no ārvalstīm, kā arī saslimuši vairāki bērni. “Šobrīd nav apstiprināti jauni gripas saslimšanas gadījumi, taču ir aizdomas par saslimšanām, šobrīd pacienti tiek izmeklēti, situācija tiek vērtēta,” norāda Paula Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīca Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs Uga Dumpis.

Lai būtu sagatavojušās gripas plašākas izplatības gadījumā un prognozējot saslimstības pieaugumu, ārstniecības iestādes sākušas aktīvi veikt priekšdarbus. “Pievēršam pastiprinātu uzmanību pacientu izmeklēšanā, veicam analīzes visiem pacientiem, ne tikai tiem, kas jau ir saslimuši, bet gan arī tiem, kam ir mazākās aizdomas par saslimšanu. Varētu teikt, ka gripas sākumam gatavojamies pienācīgi- esam izveidojuši gripas plānu. Ir padomāts, kā veiksmīgi izmitināt slimniekus slimnīcā, kad gripas saslimšana sasniegs lielākus apmērus. Cenšamies aktualizēt jautājumu par vakcinēšanos, aicinām pacientus to darīt laicīgi, lai izvairītos no  gripas radītajām komplikācijām,” atzīmē Uga Dumpis.

Sevis un savu līdzcilvēku pasargāšanai no bīstamās slimības mediķi iesaka laicīgi veikt profilakses pasākumus, vakcinēties, stiprināt imunitāti un izvairīties no saskarsmes ar slimiem cilvēkiem. Runājot par sabiedrības atbildību pret savu veselību,  Paula Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīca Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs norāda un nepietiekamu vakcinēšanos, lai gan tieši tas ir labākais veids, kā sevi pasargāt. “Cilvēki pievērš uzmanību gripai, taču vairumā gadījumu, pie ārsta pēc palīdzības vēršas tikai tad, kad slimība jau ir strauji progresējusi. Pietrūkst zinātniskā skaidrojuma. Ja runājam tieši par vakcinēšanos, tad jāsaka, ka cilvēku atsaucība šajā jautājumā varētu būt lielāka, vakcinēšanos cilvēki tomēr nevērtē kā obligātu. Salīdzinoši ar citām valstīm, Latvijā vakcinācijas aktivitāte ir diezgan zema.”


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: