Tuvojoties svētkiem, SIA “Milda KM” piedāva nobaudīt tradicionālos pelēkos zirņus
Publicēts 19. oktobrī, 2016.
Pēc nepilniem trīs mēnešiem ikviena mājās tiks svinēti Ziemas saulgrieži. Tas ir laiks, kas asociējas ne tikai ar senlatviešu tradīcijām, svētku dāvanām, bet arīdzan ar bagātīgu svētku galdu, uz kura netrūkst ne cūkas šņukura, pīrāgu un protams, arī tradicionālie pelēkie zirņi, kas pērn tika iekļauti arī Eiropas Savienības nacionālo produktu reģistrā, apliecinot, ka tas īstens latviešu lepnums. Svētkiem tuvojoties arī SIA “Milda KM” piedāvā patērētājiem pelēkos zirņus ar gaļu vai cūku taukiem. Kā uzsver SIA “Milda KM” tirgvedības vadītāja Elīna Cape, pelēkie zirņi ir nacionālais Ziemassvētku ēdiens, ko nav iespējams nobaudīt nevienā citā valstī.

“Zirņi ir viens no pirmajiem cilvēka kultivētajiem kultūraugiem. No senajiem laikiem līdz viduslaikiem zirņi ir bijuši neaizvietojams produkts cilvēka ēdienkartē. Tā mūsdienās ir veselīga uzkoda, kas var aizstāt čipsus un sālītus riekstiņus. Par tām vērtīgajām īpašībām liecina fakts, ka pelēkie zirņi ir bagātīgs B, C, E, proteīnu un citu cilvēkam vērtīgu uzturvielu avots. Tie satur arī nepiesātinātās taukskābes. Tāpat zirņi satur daudz olbaltumvielu, ko veido vērtīgas aminoskābes, vitamīnus, minerālvielas un šķiedrvielas. Tās ir ļoti vajadzīgas, jo izvada no organisma toksiskās vielas, mazina holesterīna līmeni asinīs un veicina gremošanas sistēmas darbību, īpaši svarīgi tas ir cukura diabēta un sirds infarkta profilaksē, kā uzturlīdzekli iesaka sievietēm, kuras plāno grūtniecību, kā arī cīņā pret lieko svaru,” labās ēdiena īpašības slavē E. Cape.

SIA“Milda KM” Latvijā dzimušas šķirnes zirņus iepērk no vietējiem zirņu audzētājiem. Pelēkie zirņi būs lielisks gardums un papildinājums svētku galdam un ikdienas ēdienkartei, jo saglabājot produktu un izmainot to formu, var iegūt pārsteidzošus ēdienus – zupu, biezzupu, dažādus salātus. Tādejādi tas būs pārsteidzošs, tai pašā laika garšā ziņā pazīstams tradicionālais latviešu ēdiens.

Foto: www.fotofabrika.lv


Komentāri (1)
Dainis: Šie zirņi ir ļoti garšīgi, ir vērts pamēģināt!
21/10/2016 13:24
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: