Pirms svētkiem pieaug kredītņēmēju aktivitāte
Publicēts 30. decembrī, 2011.
Ziemassvētki ir pagājuši un tieši šajā pēcsvētku periodā cilvēkiem bieži vien rodas aktuāls jautājums par finansēm. Tuvojoties Jaunajam gadam, ir novērojama cilvēku aktivitāte un rosīgums, visi gatavojas Jaunā gada sagaidīšanai, līdz ar to pieaug arī pieprasījums pēc kredītiem. Ņemot vērā ekonomisko situāciju valstī, kā arī iedzīvotāju labklājības līmeni, ikviens izskata un pieņem lēmumu par labu kredītam ar izdevīgākajiem nosacījumiem. Kredītiestāžu piedāvājuma klāsts ir plašs - dažādi aizņēmuma veidi ikviena vēlmēm un iespējām, tāpēc iedzīvotājiem jāizvērtē un jāizvēlas sev piemērotākais aizdevums.

Kredītu izsniegšanas kompānijas dažādi reaģē uz šo pieprasījumu. Vairākums banku pieteikumus izskata vairāku dienu laikā un tikai tad lemj par kredīta piešķiršanu vai atteikumu, toties uz klientiem orientētākās kredītu izsniegšanas kompānijas pielāgojas klientu vēlmēm ātrāk – piešķir aizdevumu aptuveni 15 minūšu laikā. Cilvēki ir ieinteresēti iegūt kredītu tajā pašā dienā, ilgi negaidot un nestāvot garās rindās, īpaši gadījumos, kad konkrētā summa ir nepieciešama nekavējoties.

Bankas kredītu ņēmēju vēlmes izskata ilgākā laika posmā, rūpīgi izvērtējot ikviena iespējas aizdevumu veiksmīgi apmaksāt. "Aizdevumu pieteikumi tiek izvērtēti 2-3 darba dienu laikā. Ja pēc izvērtēšanas lēmums par piešķiršanu ir pozitīvs, aizdevums tiek izmaksāts uzreiz pēc klienta līguma parakstīšanas. Kopējais noformēšanas laiks var būt aptuveni 3 darba dienas,"  informē Swedbank pārstāve Kristīne Žērbele. Taču cilvēki labprātak izmanto iespēju saņemt aizdevumu internetā, netērējot lieki laiku nokļūšanai uz banku.

Ja skatāmies uz ātro kredītu izsniedzējiem, tad tie uz klientu vēlmēm reaģē operatīvi, izskata klienta pieteikumu nekavējoties un atbildi sniedz pāris minūšu laikā. Ikvienam, kam radušās finansiālas grūtības vai arī  pirms svētkiem ir nepieciešami papildus līdzekļi, tiek piedāvāti dažādi ātro kredītu veidi. Piemēram, kompānija "Eastcon Finance" šobrīd  piedāvā izdevīgu finanšu risinājumu - 100 Ls aizdevumu tikai par 1 santīmu, taču labi piedāvājumi ir arī citiem kredītu izsniedzējiem. Turklāt naudu savā kontā ir iespēja saņemt pārdesmit minūšu laikā pēc pieteikuma iesniegšanas.

Arī Rīgas ielās uzrunātie iedzīvotāji atbild piekrītoši, ka aizņemties naudu no kredītiestādēm viņiem ir aktuāli. Vairākums no cilvēkiem apaglvoja, ka ir ņēmuši kredītu jau iepriekš un apsver iespēju to darīt nākotnē. "Šobrīd aktīvi izskatu iespēju aizņemties, jo tuvojas Jaunais gads un gribas svētkus sagaidīt bez bažām par finansēm. Aizņemties kredītu internetā ir ērti un arī naudas atgriešanas nosacījumi mani apmierina," atzīst pamatskolas skolotāja Aina Zālīte.

Pēdējā gada laikā iedzīvotāji ir kļuvuši daudz apzinīgāki attiecībā uz aizņēmumiem. “Cilvēku atbildīgā attieksme vērtējama ļoti pozitīvi. Ja agrāk tie bija pēkšņi un nepārdomāti lēmumi, tad tagad cilvēki apsver visus par un pret, kā arī izvērtē kredītdevēju piedāvātās iespējas,” skaidro finanšu kompānijas "Eastcon Finance" rīkotājdirektore Maija Miesniece.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: