Nedēļas nogalē norisināsies SUP festivāls
Publicēts 2. augustā, 2017.
Nedēļas nogalē, no 5. – 6. augustam, ūdens cienītāji tiek aicināti uz Vaidavu, kur divas dienas norisināsies SUP (stand up paddle board – angļu val.) festivāls, kur sev interesējošas aktivitātes varēs atrast gan pieredzējuši airētāji, gan tie, kas vēlas kāpt uz dēļa pirmo reizi.

Festivālā, pieredzes bagātu instruktoru vadībā, varēs iziet apmācības, būs individuālas SUP airēšanas sacensības un sacensības komandām, tāpat notiks SUP saulrieta brauciens Vaidavas ezerā un rīta vingrošana uz SUP dēļiem, ko vadīs pieredzējis SUP-FIT treneris Kaspars Zlidnis. Tāpat šo dienu laikā apmeklētāji varēs pārbaudīt savas iemaņas SUP šķēršļu trasītē uz ūdens un OneWheel izaicinājumā uz zemes. Ir padomāts arī par tiem, kas vēlas labāk palikt uz sauszemes - apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt disku golfu un citas brīvdabas aktivitātes, kas būs piemērotas gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Nav aizmirsts arī par balvām, ikviens, kurš piedalīsies SUP individuālajās sacensībās Sporta OPEN klasē, Tautas klasē vai Red Paddle Co Dragon komandu sacīkstēs un tajās arī finišēs, piedalīsies izlozē ar iespēju savā īpašumā iegūt jaunu SUP dēļa RIDE 10’6 komplektu.

Sestdienas, 5.augusta, vakarā festivāla viesus priecēs grupa Gain Fast, kas, lai savu uzstāšanos padarītu interesantāku, sniegs akustisku koncertu, spēlējot uz SUP dēļiem.

SUP ir pilnveidoti sērfa dēļi, kuriem komplektācijā ir speciāls airis. Dēļi ir gana stabili, lai ar tiem dotos sērfot jūras viļņos vai iepazītu Latvijas iekšējos ūdeņus – upes un ezerus. Viļņi Latvijas jūras piekrastē reti ir piemēroti kārtīgai sērfošanai, toties upes un ezeri ir „supojami”  vismaz piecus mēnešus gadā.

SUP dēļu universālā konstrukcija tos padara ļoti plaši izmantojamus un līdz ar to – piemērotus Latvijas dažādajiem ūdeņiem. SUP dēļu popularitāte aug ne vien Latvijā, bet Eiropā un visā pasaulē. Pēdējos gados tas ir bijis visstraujāk augošais ūdens sporta veids Eiropā – ik gadu cilvēku skaits, kuri ar to nodarbojas, audzis par vidēji 20%.

       

Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: