Apmācība A kategorijā - kuru motoskolu izvēlēties?
Publicēts 17. jūlijā, 2017.
Ar motociklu ir iespējams saņemt adrenalīnu un nebijušas emocijas, taču mocim ir arī vairākas funkcionālas īpašības, kas šo transporta līdzekli padara tik ļoti pievilcīgu. Salīdzinot ar vieglo auto, motocikls ļauj pārvietoties ātrāk, atvieglo ikdienu satiksmes sastrēgumu laikā; tāpat tam ir vieglāk atrast stāvvietu. Tikpat svarīgs ir arī motocikla ekonomiskais izdevīgums, jo vidēji var ietaupīt pat pusi no degvielas izmaksām pretstatā auto degvielas patēriņam. Lai vadītu motociklu, nepieciešama A kategorijas vadītāja apliecība.

 

Apmācības A kategorijā ir  ārkārtīgi būtiska, jo motocikls pieprasa papildus drošības apsvērumus. Vairumā gadījumu A kategorijas vadītāja apliecība ir otrā iegūtā, kas nozīmē, ka vadītājs ir ar stāžu, pārzina Ceļu satiksmes noteikumus un prot reaģēt dažādās satiksmes situācijās, taču transportlīdzekļa vadīšana ir krasi atšķirīga no auto. Svarīgākais ir atrast profesionālu un pieredzējušu instruktoru.

 A kategorijas apmācības norise

 A kategorijas kursi pēc būtības ir tādi paši, kā B kategorijai. Ir jāapmeklē autoskola, jāiziet teorētiskā apmācība, kas sevī iekļauj Ceļu satiksmes noteikumus, satiksmes drošību un pirmo palīdzību, kā arī jāapmeklē braukšanas nodarbības; noslēgumā ir jānokārto teorijas un praktiskās vadīšanas eksāmeni.

Presto motoskolā iespējams iegūt A, A1, A2 un AM kategorijas vadītāja apliecību. Apmācību laikā daļā vadītājs iegūst zināšanas par motociklu, piemēram, par riepu protektoru, gaisa spiedienu, gaisa dzeses īpatnībām, bremžu šķidrumu, ārējām apgaismes ierīcēm, kā arī ķēdes vai siksnas spriegojumu.

Praktiskajā mācību posmā jāpierāda savas iemaņas un prasmes, realizējot figūras: iebraukšanu gabarītvārtos, čūsku, astotnieku, laipu, izvairīšanās no šķēršļa gan nebremzējot, gan bremzējot, stoplīnija, slaloms. Būtiskākā atšķirība no B kategorijas eksāmena – ar CSDD eksāmena motociklu ir jāizbrauc visas astoņas figūras.

Kā atzīmē augsti kvalificēts instruktors Valters Prikulis, par spīti esošajai autovadītāja pieredzei, kas nenoliedzami var palīdzēt izvērtēt satiksmes situāciju un uztvert ceļa zīmes, motocikla tehniskā vadīšana ir pilnībā atšķirīga. Tieši tāpēc arī tie motovadītāji, kas vada močus, kuri ietilpst B kategorijas tiesībās, tiek aicināti apmeklēt kaut dažas braukšanas nodarbības, pirms kļūt par aktīviem satiksmes dalībniekiem pie moto stūres.

 

Kāpēc izvēlēties Presto A kategorijas apmācību?

Presto no citām autoskolām atšķiras ar godprātīgo attieksmi - konkurējoša cena bez jebkādām slēptām izmaksām, taču ar augstākā līmeņa kvalitāti, ko pasvītro mājaslapā pieejamais izmaksu kalkulators. Presto garantē mācību kvalitāti, sniedzot pilnīgu mācību naudas atmaksu pamatotas sūdzības gadījumā.

A kategorija Presto motoskola ir mūsdienīga un inovatīva mācību iestāde, kas sevi definējusi kā jauno vadītāju universitāti. Turpinot jauno un jau esošo vadītāju izglītošanu, auto-moto skola modernajā mājas lapā sniedz gan noderīgu, gan izglītojošu informāciju par autoapmācības procesu, par dalību satiksmē, un citus saistošus rakstus.

 ir vasaras lielākais vilinājums – nenokavē, un izvēlies uzticamāko motoskolu! Augsti CSDD statistikas rādītāji, 100% apmierinātības garantija un augsti kvalificēti instruktori – tā ir Presto. 


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: